Mladý chemik

Naše škola se již potřetí zúčastnila celostátní soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“, která je určena žákům 9. tříd. Je zaměřena na celorepublikovou propagaci chemie na základních školách. Žáci musejí v rámci soutěže prokázat jak patřičné teoretické vědomosti, tak i praktickou zručnost v laboratorních cvičeních.

V letošním druhém kole soutěžil rekordní počet 158 účastníků z 53 škol Jihomoravského kraje. Naši zástupci – Adam Girzewski, Jakub Slovák a Stanislav Škvařil nám udělali velkou radost, zvláště pak Adam, který obsadil fantastické 16. - 17. místo a probojoval se tak mezi první „dvacítku“ postupujících do regionálního finále!

Klukům blahopřejeme a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Marcela Doležalová, vyučující chemie