Rok ve školní družině a školním klubu

Školní rok utekl jako voda a tak mi dovolte krátké ohlédnutí za aktivitami školního klubu a družiny. Školní družina v tomto roce pro žáky z Lomnice a okolí otevřela 3 oddělení s celkovou kapacitou 75 žáků. Po celou dobu se o děti staral čtyřčlenný tým pedagogických pracovníků, který s nimi vyráběl, maloval, sportoval, vyhrával i prohrával bitvy, řešil rébusy i hlavolamy, urovnával spory nebo nedorozumění a prožíval každou radost, nadšení i občasný smutek. Stihli jsme toho společně opravdu hodně. Zjistili jsme, jak to ve škole vypadá v noci, zhlédli jsme film v tišnovském kině a naučili jsme se spoustu nových dovedností. Už teď se ale nemůžeme dočkat, co nám přinese příští školní rok.

Školní klub v tomto roce otevřel celkem 23 zájmových kroužků. Jako každý rok i letos jejich zaměření mělo široké rozpětí. Žáci z mateřské a základní školy si mohli vybrat sportovní, rukodělné, naučné, společenské nebo třeba výtvarné zaměření kroužku. Pro zájemce z řad mládeže a dospělých pak bylo připraveno několik sportovních a rukodělných aktivit. Celkem se tedy externí i stálí zaměstnanci školy starali o 255 klientů a za to si zaslouží obrovské poděkování. V průběhu letních prázdnin budeme intenzivně pracovat na přípravě nabídky aktivit pro příští školní rok. Žáci se kromě oblíbených pravidelných kroužků mohou těšit i na několik novinek.

Mgr. Michaela Špačková