Česko-slovenské záložky do knih

Plakát

V hodinách českého jazyka a zejména literatury se snažíme o rozvíjení čtenářských dovedností a kompetencí. Chceme, aby se děti naučily mít rády knihy, aby četly a samy si vybíraly autory, které je zajímají a k jejichž knihám se budou nadále vracet. Z tohoto důvodu vítáme jakékoliv aktivity, které rozvíjejí dětský zájem o knihu. Proto jsme se rozhodli zapojit se do 7. ročníku projektu „Záložky do knihy – Čtu, čteš, čteme!“. Jedná se o česko-slovenský projekt podporovaný Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě a Knihovnou Jiřího Mahena v Brně. České škole, která se do projektu přihlásí, bude dle velikosti a počtu zapojených žáků vybrána podobná škola na Slovensku. Naší lomnické škole byla přiřazena Základní škola v Telgártu z Banskobystrického kraje.

Projektu se celkově účastnilo 80 žáků z naší školy (4. – 7. třída, speciální třída), kteří v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností různé typy záložek nápaditými formami zpracovali. Záložky pak byly předány naší partnerské škole v Telgártu a my jsme na oplátku dostali jejich. Naši žáci si slovenské záložky rozebrali a založili si je do svých knih nebo učebnic. Doufáme, že je práce na záložkách pobavila a obohatila a zvýšila tak jejich zájem o knihy a čtenářství.

Za kolektiv vyučujících českého jazyka Mgr. et Mgr. Andrea Mikitová

Česko-slovenské záložky do knih