Poznávací zájezd do Rakouska

V rámci výuky německého jazyka pořádáme již třetím rokem jednodenní zájezdy do Rakouska, kterého se letos zúčastnili žáci 5. – 9. třídy. Tentokráte jsme zvolili městečko Tulln v Dolním Rakousku, na jehož okraji leží rozsáhlé ekologické zahrady, ve kterých jsme měli možnost zhlédnout různé ekosystémy a několik desítek tematicky zaměřených zahrad, které mohou návštěvníkům sloužit i jako inspirace pro vlastní uspořádání svých zahrádek. Kromě jiného je to přímo oáza klidu s tisíci rozkvetlých květin a keřů. Pro větší zážitek jsme pro žáky v areálu zahrad objednali bylinkovou a zeleninovou dílničku. Každé skupiny se ujala místní průvodkyně a strávila s námi zajímavou a příjemnou hodinku a půl.

K druhému bodu programu patřil pohádkový hrad Kreuzenstein, který se vypíná na vysokém kopci asi 15 km severozápadně od Vídně. Nutno podotknout, že největší zážitek si většina žáků odnesla z třetí, i když neplánované zastávky. Nákupy v obchodním centru na okraji Vídně zvítězily.

Počasí nám sice nepřálo, ale i tak výlet patřil k těm vydařeným. Přesvědčit se o tom můžete z níže uvedených střípků a fotografií.

Mgr. Magdalena Nosková

Střípky ze žákovských prací:

„Celé zahrady byly velice krásné a plné rozkvetlých květin, nejkrásnější byl výhled ze stezky v korunách stromů.“

„Na zájezdu mě zaujal hrad Kreuzenstein se zbrojírnou. Bylo zajímavé vidět, jaké zbraně se v té době používaly. Překvapení dne nastalo, když byl ohlášen rozchod v nákupním centru.“

„Líbilo se mi poznat něco nového, činnosti v dílničkách, zbrojírna… Všechno bylo pěkné kromě počasí.“

„Nejlepší byl hrad Kreuzenstein. Připadal mi pevný a nedobytný.“

„V Rakousku se mi líbila hlavně stezka v korunách stromů, na hradě vycpaná zvířata a zbraně. V obchoďáku to bylo supr.“

„Nejvíce se mi líbila bylinková dílnička, ve které jsme si vyrobili bylinkové máslo, limonádu i bylinkovou sůl. Výlet se mi moc líbil. Cesta byla příjemná.“

„Moc se mi líbilo v zahradách, hlavně dílničky. Mohli jsme si vyrobit a vzít domů bylinkovou sůl. V zahradě se mi líbila jezírka a různá posezení. A nejlepší bylo, jak jsme zastavili u nákupní zóny a měli rozchod. Fakt to bylo super.“

„Výlet byl jak poučný a zajímavý, tak zábavný. Děkujeme za něj všem paním učitelkám.“

Zájezd do Rakouska