Lyžařský výcvikový kurz 2014

Lyžařský výcvikový kurz v Orlických horách

V neděli 2. 2. 2014 jsme měli sraz o půl desáté na lomnickém náměstí, odkud jsme autobusem odjížděli do Čenkovic v Orlických horách. Do hotelu Atlas jsme přijeli o půl jedné a hned jsme šli na oběd. Odpoledne jsme se ubytovali v pokojích, vybalili si věci, převlékli se do lyžařského oblečení, a potom jsme vyrazili na svah.

První a druhý den jsme se učili jezdit na malém kopečku a od středy jsme už mohli na červenou sjezdovku. Byli jsme rozdělení na dvě družstva, lyžaře učil pan ředitel Vaščák a snowborďáky zase paní učitelka Juránková.

Ve středu jsme lyžovali a snowbordovali jenom dopoledne, odpoledne jsme měli odpočinkový den, šli jsme do obchodu, a potom jsme hráli různé hry a odpočívali jsme. Večer byla diskotéka spojená se zábavným programem.

Ve čtvrtek jsme si ježdění začali konečně užívat, jezdili jsme na červené sjezdovce a dávali si pozor na pády, protože někteří z nás (hlavně snowborďáci) spadli a zranili se. V pátek jsme ještě byli dopoledne lyžovat a po obědě už byl nejvyšší čas si sbalit věci a odjet autobusem zase domů.

Hory se nám všem moc líbily, hned bychom se tam vrátili a zajezdili si.

Chtěli bychom moc poděkovat paní učitelce Juránkové, panu řediteli Vaščákovi a paní asistence Úlehlové Zatloukalové, že s námi ten týden přežili, protože to s námi bylo určitě někdy dost těžké.

Tereza Straková, 7. třída

Lyžařský výcvikový kurz 2014