Moje soutěž v Prostějově

Všechno to začalo v Ráječku, kde se konalo okresní kolo soutěže Mladý zahrádkář. Já jsem v něm vyhrála 1. místo soutěže ve floristice a postoupila do moravského zemského kola v Prostějově. Byla jsem štěstím bez sebe a vůbec jsem nevěděla, co to obnáší. A potom to začalo, chystání se na soutěž, učení se vázat kytky do spirály a tak dále. Uplynuly dva týdny příprav a jelo se.

Před devátou hodinou jsme dorazily s paní učitelkou Evou Němcovou do Prostějova, zapsaly jsme se a měly jsme chvilku čas, a tak jsme se šly podívat po okolí. V devět hodin se začalo soutěžit. Paní učitelku poslali ven, a na mě padla nervozita, klepaly se mi ruce a měla jsem strach. Nakonec jsem vše stihla bez problémů. Když všichni své výtvory dokončili, šli jsme na prohlídku prostějovské radnice, kde jsme se setkali s panem primátorem Jurou a s paní náměstkyní Sokolovou. Po skončení prohlídky jsme se zase přesunuli do sálu na vyhlášení výsledků. Všichni byli napjatí. K mému velkému překvapení bylo 5. místo moje!!! Dostala jsem diplom a nějaké ceny.

Za přípravu na celou tuto soutěž bych chtěla moc poděkovat Filipu Brackovi a paní učitelce Evě Němcové, která mi řekla, že být pátá z celé Moravy znamená, že jsem vážně borec. :-)

Natálie Šikulová, V. třída