V jazykové třídě se děti rády učí

Začátkem letošního školního roku vstoupily děti do zcela nové třídy určené k výuce jazyků. Změnila se k nepoznání. Bílé stěny zmizely a místo nich se objevila živá scéna plná děje a barev. Žáci si ji sami vymalovali pod vedením učitelky výtvarné výchovy Jitky Majerové a neváhali využít i svůj volný čas v době letních prázdnin. Všichni, kteří do jazykové třídy pak vstoupili, byli velmi nadšení touto změnou, což nás vedlo k myšlence pokračovat v úpravách dál. Aby se výuka neomezovala pouze na lavice, koupil se velký koberec a mobilní pohovka. Dopředu jsme netušili, jak velký úspěch to může u dětí mít. Žáci doslova milují, když mohou úkoly plnit jinak, než jak jim předepisuje standard. Nyní si tak mohou vybrat, co je jim příjemné, lehnout si na zem či do křesla a tím se cítit více jako doma než ve škole. Tráví v ní velkou část dne a určitě je příhodnější, když jim škola poskytne inspirativnější prostředí k výuce. To se zde jistě podařilo. Není třeba nadále vše vysvětlovat, pokud budete chtít vědět více, zeptejte se přímo svých dětí sami, a nebo se přijďte podívat.

Mgr. Pavlišová Barbora

V jazykové třídě se děti rády učí