Školní výlet 6. třídy na hrad Pernštejn a na Prudkou

Ve středu 12. 6. 2013 jsme jeli s paní učitelkou Mikitovou a paní asistentkou Úlehlovou Zatloukalovou na školní výlet. V osm hodin jsme odjeli autobusem do Tišnova, kde jsme měli hodinu rozchod a mohli jsme si koupit zmrzlinu a jiné dobroty. O půl desáté jsme jeli vláčkem do Nedvědice a odtud pěšky po naučné stezce až na hrad Pernštejn, kde jsme měli na jedenáctou hodinu domluvenou prohlídku. Cestou k hradu jsme minuli památný tis, který na stráni pod hradem roste údajně skoro osm set let. Po krásné prohlídce jsme si mohli prohlídnout nádvoří a tematické výstavy, koupit si suvenýry nebo si dát občerstvení v zahradní restauraci.

Ve tři hodiny jsme odjížděli vlakem směr Prudká, kde jsme vystoupili a šli jsme se ubytovat do rekreačního střediska. Poté co jsme si v chatkách vybalili, šli jsme se hned koupat a prý jsme byli první, kdo krásně čistý bazén vyzkoušel. Po večeři pro nás měly paní učitelky nachystanou bojovou hru na motivy knihy Pána prstenů od J. R. Tolkiena. Rozdělili jsme se na čtyři družiny po pěti dětech a každý si vylosoval svoji postavu. Každá družina měla svého Froda, který nesl prsten a my jsme ho museli ochránit a pokud možno dovést do cíle, aby mohl být prsten zla zničen. Museli jsme splnit spoustu úkolů a překonat nástrahy a nebezpečí, ale nakonec se nám to všem podařilo a mohli jsme prsteny spálit v ohni. Pak jsme si opekli párky, dostali diplomy a ještě si zahráli s dětmi z brněnské školy fotbal.

Druhý den jsme po snídani vyklidili chatky a odešli na hřiště si zasportovat. V jedenáct hodin jsme si ještě zaplavali, pak jsme si dali moc dobrý oběd a vyrazili jsme pěšky přes Borač a Veselí na Lomnici. Cesta byla krásná, svítilo sluníčko, jen ten kopec z Borače byl moc prudký.
Výlet se mi moc líbil a už teď se těším, kam příští rok zase pojedeme.

Michal Lanča, žák 6. třídy