Rozsvícení vánočního stromu 2011

Ani se tomu nechtělo věřit, ale rok uběhl jako voda a nastala první adventní neděle. A ta je v Lomnici již tradičně spojená s rozsvícením vánočního stromu na náměstí Palackého. V 17 hodin zazvonil zvoneček a žáci dramatického kroužku začali přihlížející seznamovat s tradicemi slavení Vánoc v různých zemích Evropy. Mluvené slovo bylo doprovázeno vánočními písněmi, které si připravili žáci ZUŠ. Zazněly tak melodie italské, ruské, anglické, německé i francouzské. Nakonec jsme se přenesli přes oceán do Ameriky. Při doznívání tónů Bílých Vánoc se stromeček rozzářil a s ním i očička malých dětí, které letos pod svítící stromeček přišel podarovat i svatý Mikuláš.

Mgr. Eva Vítková