Sluha dvou pánů v Duhovém sále

Každým rokem zavítají herci Divadélka pro školy z Hradce Králové do naší školy, aby nám předvedli něco ze svého bohatého repertoáru. Letos dokonce odehráli tři představení. Školkáčci a děti do čtvrtých tříd viděli Nová dobrodružství veverky Zrzečky. Páťáci se letos přidali ke druhému stupni a zhlédli ukázky z nejslavnějších divadelních her od středověku až po národní obrození. Tedy i slavnou scénu s pudinkem ze hry Sluha dvou pánů. A protože hercům chyběla herečka, Roxanu ze Cyrana z Bergeracu si v balkónové scéně zahrála Adriana Přikrylová. A že šlo v podstatě o výchovné představení pro děti a mládež? To spokojené diváky ani nenapadlo. Divadélko pro školy patří k nejvytíženějším divadelním souborům v ČR a nás moc těší, že k nám jezdí rádi.

Mgr. Eva Vítková

Sluha dvou pánů v Duhovém sále