Výukový program - Dušičky

V pondělí 20. listopadu jsme se vydali do GALERIE JOSEFA JAMBORA v Tišnově na výukový program DUŠIČKY. V počátku naší cesty, jsme měli menší komplikace, díky škaredému počasí, jsme se trochu zdrželi a málem nám ujel autobus. Naštěstí s námi jela paní učitelka Lenka, která požádala pana řidiče, aby chvilinku počkal, že jsme za rohem :-).

V galerii jsme si vyprávěli, proč slavíme dušičky. Dozvěděli jsme se, že tento svátek slaví i v jiných zemích, trochu jiným způsobem.

V Číně mají SVÁTEK ČISTOTY A JASU 4. dubna, pálí na hrobech různé oblečení, co kdyby ho zemřelí potřebovali. Jedí zelené knedlíky, které vypadají jako limetky.

V Mexiku slaví ve stejný den, jako jsou naše Dušičky, svátek EL DIA DE MUERTOS 2. listopadu. Pokud chcete vědět, jak se slaví tento svátek, podívejte se na film Coco.

V Americe a anglicky mluvících zemích slaví 31. října HALLOWEEN. U nás máme ještě 1. listopadu SVÁTEK VŠECH SVATÝCH.

Na závěr programu jsme si namalovali vlastní lebku jako v Coco a vymodelovali jsme si amulet ve tvaru kostičky.

Žáčci 1.A

Výukový program - Dušičky