Národní kolo - Mladý zahrádkář

O víkendu 23.10-24.10.2021 proběhla soutěž Mladého zahrádkáře, tentokrát se účastníci národního kola sešli v Brně.Kromě čtyřiceti testových otázek musely děti zvládnout poznat čtyřicet vzorků obsahující rostliny okrasné, užitkové a jejich semena i plody. Než se podařilo vyhodnotit výsledky, mohli soutěžící navštívit Botanickou zahradu, projít se historickým centrem Brna a nedělní dopoledne patřilo návštěvě ZOO. Gratulace patří žákům naší školy, kdy 1. místo v kategorii starších žáků získal Aleš Konečný a krásné 15. místo v kategorii mladších žáků  získala Vanessa Šindelková, pro kterou byla soutěž premiérou.

Aleš si může hrdě připsat historické prvenství  34. ročníku soutěže, kdy poznal všechny vzorky rostlin bez jediné chyby.

Tímto bych chtěla poděkovat Alešovi i Vanesse za skvělou reprezentaci školy a budu se těšit na další ročník.

Eva Němcová

Národní kolo - Mladý zahrádkář