Záchranáři v lomnické škole

V pondělí 3. 10. 2016 k nám do školy zavítali boskovičtí záchranáři.
Nejprve se nám pokusili předat teoretické znalosti z oblasti poskytování první pomoci. Poté jsme byli ve třídách rozděleni na dvě skupinky a postupně prošli čtyři stanoviště, kde jsme zjistili, co máme dělat v případě, že bychom se dostali do situace, ve které hrozí ztráta lidského života. Více nás však zaujala druhá část, kdy jsme si všechno mohli vyzkoušet prakticky. Například jsme obraceli osobu, která byla v bezvědomí, na záda, zastavovali prudké krvácení, nebo nepřímo masírovali srdce a resuscitovali.
Na konci nás čekal opakovací test a také jsme si společně popovídali o tom, co všechno jsme si zapamatovali.
Přednáška se nám velmi líbila a doufáme, že takových zajímavých hodin budeme mít v rámci výuky více.

Karolína Klímová a Valentýna Peringerová, žákyně 8. ročníku

Záchranáři v lomnické škole Záchranáři v lomnické škole Záchranáři v lomnické škole Záchranáři v lomnické škole Záchranáři v lomnické škole Záchranáři v lomnické škole