Dopravní hřiště Blansko

Čtvrťáci se konečně dočkali! Proces získání průkazu na kolo začal celkem pomaloučku a nenápadně ve škole v hodinách dopravní výchovy. Místo řídítek drželi žáci v ruce dlouhá pravítka, otevřené dveře od kabinetu se staly překážkou v jízdě a vestibul školy velkou křižovatkou. Prostě legrace. Jenže v Blansku na dopravním hřišti, to už bylo něco úplně jiného. Změť značek, jízdní pruhy, semafory a železniční přejezd, kruhový objezd, zúžené místo, stopka, parkoviště a jednosměrka!!! To vše s dětmi pořádně zacvičilo. Zjistily, že zvládnout jízdu na kole a všechna potřebná pravidla zas tak velká legrace není. Ale po dvou hodinách poctivého tréninku jsme všichni odjížděli s pocitem, že zkoušky, které nás čekají na jaře, určitě zvládneme.

Mgr. Eva Vítková

Dopravní hřiště Blansko