Školní výlet - Lednice

Dne 2.6.2011 jsme se s třídou vydali na školní výlet. Jeli jsme autobusem – „dvoupatrákem“ a razili jsme si to rovnou do města jménem LEDNICE. Byla to náročná cesta, některé děti se už nemohly dočkat.

První, co jsme viděli, byl minaret, pak následoval Janův hrad, kde jsme si dali odpočinek. Bylo tam dětské hřiště, lavičky, na kterých jsme mohli posvačit, a samozřejmě tam nesměl chybět obchůdek s upomínkovými předměty.

Lodičkami jsme odjeli na minaret. Řeka, kterou jsme pluli, se jmenuje Stará Dyje. Cestou z lodiček jsme viděli volavky, husy, ptáky a rybáře.

Ve Staré Dyji žije kolem 100 druhů ryb. Dopluli jsme na břeh a šli jsme 150 metrů k minaretu, který měří 59 metrů a má 302 schodů. Od něj jsme došli k zámku Lednice. Naše cesta pokračovala dál a dál až jsme došli do akvária, které má objem 40 000 litrů vody.

K vidění byla spousta vodních živočichů například: (krokodýli, želvy, atd…)

Pak jsme šli na prohlídku zámku, kde byly k vidění starobylé obrazy, vycpaní orli a jeden jednorožec.
Ze zámku jsme viděli skleník, který měl začátek v červené místnosti. Odtud jsme šli rovnou k autobusu. Autobusem jsme jeli přímo do Lomnice, aby ti, co dojíždějí, mohli stihnout autobus domů.Náramně jsem si ten den užil a to určitě také mluvím za všechny spolužáky a spolužačky i za paní učitelky.

Aleš Češka, V. třída

Fotografovali: Zuzana Bartošíková, Jan a Matěj Pachlopníkovi