Naučná stezka - Lesy ČR

OTEVÍRÁNÍ NAUČNÉ STEZKY V TIŠNOVĚ

Na pátek 11. května 2012 jen tak lehce nezapomeneme, protože jsme na tento den dostali pozvánku od Lesů ČR na slavnostní otevření naučné stezky v Tišnově.

Hned ráno jsme vyrazili linkovým autobusem směr Tišnov, vystoupili na nádraží a vydali se směrem na Deblín. Netrvalo dlouho a došli jsme na místo určení a tam už na nás čekal nejen náš dobrý známý pan Lanča, ale i další lesníci a také žáci a učitelé dalších škol.

Po slavnostním uvítání nám na úvod jeden z lesníků zatroubil myslivecké povely na borlici. Poté následovalo rozdělení do skupin a konečně jsme mohli vyrazit na trasu.

Prvním úkolem bylo poznávání větviček jak listnatých tak i jehličnatých stromů. Protože jsme měli ve skupině Janu – skutečnou zálesačku, nebyl to pro nás vůbec žádný problém.

Na druhém stanovišti jsme se dozvěděli zajímavosti o loveckých plemenech psů. Dále nechyběly ani informace o sokolnících (konkrétně nám ukázali raroha obecného).

Čtvrté stanoviště bylo věnováno včelařství a o kus dál jsme zjistili, co je to sněžná jáma.

Poslední zastávka byla věnována dřevařství. Měli jsme za úkol změřit výšku a šířku jak živého stromu, tak i ležící klády. Zkusili jsme si zjištěné údaje zapsat a dokonce i vyrazit do boku ležící klády.

Nakonec jsme došli na místo, kde byl už připravený oheň. Dostali jsme limonádu a párek, který jsme si mohli opéct.

Bohužel jsme spěchali na autobus, a tak jsme se dlouho v příjemné společnosti lesníků nemohli zdržet. Přes Předklášteří jsme opět došli na tišnovské autobusové nádraží a odtud šťastně dojeli domů.

Všem se tato akce moc líbila a Lesům ČR za ni děkujeme!!!

David Juračka, Jan a Matěj Pachlopníkovi, VI. tř.

Naučná stezka - Lesy ČR