Projekt: Podpora přírodovědného a technického vzdělávání

V úterý dne 23. 5. 2017 vzala paní zástupkyně naši osmou třídu na exkurzi v rámci projektu PPTV do Střední školy a Základní školy v Tišnově. Tam jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna šla na přednášku o ošetřovatelství a ta druhá do učebny chemie. V učebně, kde bylo ošetřovatelství, každý z nás dostal pracovní list, do kterého jsme si zapisovali svůj tep a tlak v klidu i po zátěži. Také jsme si změřili svoji tělesnou teplotu. Poté jsme se vyměnili s druhou skupinou. V učebně chemie jsme dělali malý pokus s hořením, vyplňovali pracovní listy a také jsme dělali pokus, podle kterého se mělo zjistit, kdo kouří nebo se často vyskytuje v kuřáckém prostředí. Výsledky nás celkem překvapily. Všechny nás tato exkurze zaujala. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, které se nám určitě budou hodit.

Martina Stará, VIII. tř.