Exkurze do Anthroposu 2016

Ve středu 19. října 2016 jsem měla s naší 6. třídou možnost zúčastnit se exkurze do Anthroposu v Brně, kterou zorganizovala naše paní učitelka Mašková.

V samotném pavilonu Anthroposu se nás ujala paní průvodkyně a hned nám začala přednášet spoustu zajímavostí o vystavených exponátech. Krásné byly například malby na stěnách vytvořené rukou pračlověka nebo modely mamutů, jejichž srst vyrobená z kokosových vláken vypadala jako pravá. Ve vitrínách jsme viděli lidské lebky vystavené podle evolučního vývoje (od nejstarších po současné) nebo exponáty různých pravěkých zvířat.

Velmi nás zaujala také soška (replika) Věstonické venuše, která měla na zádech otisk prstu pravěkého umělce.

Díky exkurzi jsme si mohli na vlastní oči prohlédnout to, o čem se učíme v hodinách dějepisu, a proto byla tato návštěva určitě přínosem pro celou naši třídu.

Natálie Bednářová, 6. třída

Exkurze do Anthroposu 2016