Národní kolo Mladého zahrádkáře 2012

Již podruhé za sebou jsme se zúčastnili národního kola Mladého zahrádkáře, které se konalo v „nedalekých“ Klatovech. V pátek 22. 6. 2012 jsme se vydali na dlouhou cestu ve složení Kateřina Říhová, Jana Brabcová, Filip Bracek a s pedagogickým doprovodem Ing. Evou Němcovou.

Po příjezdu jsme se ubytovali a rozhlédli po okolí. Ve večerních hodinách bylo slavnostní zahájení a prohlídka s výkladem o nově opravených klatovských katakombách. Druhý den proběhla samotná soutěž, která se skládala z testu a poznávání rostlin. Po obědě byl na programu vodní hrad Švihov, na kterém proběhla i ukázka historických zbraní.

Všichni už se těšili na vyhlášení výsledků, ale před samotným vyhlášením soutěže byla ukázka pěstování klatovských karafiátů. Skončili jsme na dobrých místech. V mladší kategorii se umístila Jana na 12. místě z 34 zúčastněných, ve starší kategorii se umístila Kateřina na 4. místě a Filip na 5. místě z 39 zúčastněných.

Velké poděkování patří paní učitelce Ing. Evě Němcové, která nás na tuto soutěž připravila a doprovodila.

Jana Brabcová, Filip Bracek

Národní kolo Mladého zahrádkáře 2012 Národní kolo Mladého zahrádkáře 2012 Národní kolo Mladého zahrádkáře 2012