O botu kocoura Mikeše 2015

Recitační soutěž pro žáky prvních až pátých tříd má na naší škole dlouholetou tradici. První březnové čtvrteční dopoledne se na pódiu v Duhovém sále vystřídali kromě lomnických i žáčci obou tišnovských škol. Odborná porota neměla jako vždy snadnou úlohu, protože výkony dětí byly více než vyrovnané. Potěšující bylo, že hodnocení poroty se většinou shodlo s oceněním diváků. Žáci ZUŠ hrou na flétny, klavír i zpěvem dodali celému dopoledni umělecký „šmrnc“.

Výsledková listina:

Kategorie pořadí recitátor
1. třída 1. Aneta Seberová  – ZŠ Smíškova
2. Karolína Němcová – ZŠ 28. října
3. Dominik Přikryl (cena diváka)
2. – 3. třída 1. Adriana Koudelková
2. Matěj Pilát (cena diváka)
3. Silvie Mikitová
4. – 5. třída 1. Kateřina Konečná
2. Jakub Jan Vaščák (cena diváka)
3. Natálie Bednářová

Za působivý přednes byli také oceněni ze ZŠ Smíškova Tobiáš Ekl a Tomáš Sluka a ze ZŠ 28. října Natálie Šikulová, Alena Štveráčková a Matěj Malásek.

Ocenění žáci si ze soutěže odnesli hodnotné ceny, které věnoval městys Lomnice spolu se základní školou. K úspěchu celé akce přispěl finančně i organizačně nemalou měrou i Klub rodičů a přátel školy.

Velký dík si zaslouží i „dospěláci“ – členové poroty – herec Divadla na provázku Pavel Zatloukal, herečka Kateřina Rakovčíková, student muzikálového herectví Jonáš Florián i učitelé ZUŠ Marie Pospíšilová a Jiří Jaroš. S výtvarně estetickou stránkou akce velmi pomohla kolegyně Radmila Holcnerová.

Velmi si vážím podpory vedení školy, městyse Lomnice i rodičů, bez které by se recitační soutěž na naší škole mohla uskutečnit jen stěží.

Mgr. Eva Vítková

O botu kocoura Mikeše