Divadélko pro školy 2017

Naše škola uvítala dne 22. 2. 2017 již námi oblíbené Divadélko pro školy z Hradce Králové. Tentokrát s tematikou zaměřenou na spisovatele, který je celosvětově znám hlavně díky svému dramatu Romeo a Julie. Ano, byl to William Shakespeare. Nejdříve nás seznámili se základními informacemi, v jakém století působil a hlavně jaká díla napsal. A protože je to divadélko, zahráli nám několik ukázek. První z nich byla ze hry Hamlet, pro kterou si herci vybrali první odvážlivce, avšak nedobrovolné. Vedli s nimi dialogy a hned ze začátku jsme se dost nasmáli. Dále nám předvedli kousek ukázky z díla Marná lásky snaha, kde si také vybrali odvážlivce, tentokrát dívku, a to přímo z naší deváté třídy. Musím uznat, že herci byli oba přesvědčiví, jelikož jsem se na této ukázce podílela také. Opravdu to uměli zahrát dokonale a byli oba velmi věrohodní. Citovali nám kousek ze Shakespearových sonetů, kde si zase vybrali mě, abych posoudila, který z nich je lepší při čtení milostné básně. No, ale to nejlepší si nechali na konec. Romeo a Julie. Předvedli nám několik ukázek z díla a asi si velmi oblíbili nás deváťáky, jelikož si vybrali dva velmi schopné spolužáky, kteří své vedlejší role zahráli velmi dobře, avšak ne dle představ herců. A navíc z tragédie Romeo a Julie vznikla velmi dobrá komedie. A tímto zakončili své představení a všichni jsme odcházeli vysmátí. Dokonce i sami učitelé po celou dobu také neudrželi smích a smáli se s námi. Za druhý stupeň můžu říct, že jsme si to užili, jak jen to šlo. Věřím, že se příští rok vrátí s něčím stejně povedeným jako tentokrát. Takže za nás i za učitele si troufám říct, že takto výborné představení, které nás navíc úplně všechny rozesmálo, tu už opravdu dlouho nebylo.

Michaela Musilová, 9. třída

Dne 22. 2. 2017 k nám na základní školu zavítalo Divadélko pro školy, které nám přiblížilo život i dílo Williama Shakespeara. Páni herci pojali toto téma po vtipné, ale i dějově obsažné stránce. Dokonce zapojili i některé naše spolužáky, kteří si mohli zkusit drobné, ale přesto důležité role. Díky tomuto divadelnímu představení jsme si přiblížili nebo se dokonce dozvěděli některá fakta nejen o nelehkém životě Williama Shakespeara, ale i o jeho rozsáhlé tvorbě. Představení se nám velice líbilo a vypadá to, že jsme si z něj dokonce odnesli nové, zajímavé informace a zážitky.

Štěpán Pučálka, 8. tř.