Poznáváme zvířata

V úterý 18. 12. 2012 k nám do školy přijel pan Miroslav Hořák se svou asistentkou ze záchranné stanice Ikaros, aby nám předvedli několik zvířat, která bychom si mohli opatřit domů a chovat je jako své mazlíčky. Ke každému zvířecímu druhu měl pan Hořák připraveno povídání o výhodách, povinnostech, ale i nebezpečí, která jsou s chovem těchto zvířat spojena. Podělil se s námi i o své vlastní zážitky a zkušenosti, se kterými se setkal. Ukázal nám barevného chameleona i ohebnou fretku, a také obrovského pavouka a hada, ze kterých spousta žáků i některých učitelek nebyla zrovna nadšená. Všechna zvířata měla jména, jež jim přidělily děti ze základních škol nebo jejich chovatelé.

Tato malá ukázka nás všechny zaujala, rozšířila nám obzory a zpestřila všední školní dny.

Kateřina Říhová a Tereza Stará, IX. třída