Jak nepodléhnout médiím a reklamě

Ve čtvrtek dne 11. 5. 2017 navštívila naši třídu paní Edita Hečová z Městské knihovny v Tišnově. V její přednášce jsme se dozvěděli, jak nepodlehnout médiím a reklamě. Média nás ovlivňují a my si to ani neuvědomujeme. Zjistili jsme, jak jim nepodlehnout a poznali jsme také některé praktiky uplatňované v médiích. Zaujalo nás, když jsme dostali každý nějakou fotografii a měli jsme k tomu říct, co se na ní asi děje. Každý tam viděl něco jiného. Opravdu nás však překvapilo to, že všichni máme sice stejnou fotografii, ale jen jinou její část. Takhle jsme si uvědomili, že média mohou něco poupravit a poté z toho vznikne úplně jiný příběh. Dozvěděli jsme se opravdu mnoho zajímavostí, které naši 8. třídu opravdu zaujaly. Doufáme, že takové přednášky u nás budou častěji.

Martina Stará, VIII. tř.

Ve středu 10. 5. 2017 do naší školy přijela paní Edita Hečová z tišnovské knihovny, aby nám udělala přednášku na téma „Média“. Proč zrovna tohle téma? Protože většina lidí o něm nic moc neví a tak se nám ho snažila co nejvíce přiblížit. Můžu mluvit za většinu žáků, když řeknu, že jsme se dozvěděli zase úplně nové věci o světě médií a reklam. Byla to opravdu velmi zajímavá přednáška, která nám více přiblížila a ujasnila některé věci. Také již víme, že nemůžeme věřit všemu, co vidíme a slyšíme. Přednáška se určitě všem líbila a něco jsme si z ní odnesli.

Michaela Musilová, IX. tř.