Exkurze do Anthroposu Brno 2013

Dne 25. října 2013 se naše třída v doprovodu paní učitelky Marcely Maškové vydala na exkurzi do brněnského Anthroposu, který je součástí Moravského zemského muzea v Brně. Název Anthropos v překladu ze starořečtiny znamená člověk.

Viděli jsme tam spoustu zajímavých věcí – napodobeninu mamuta v životní velikosti, kostru jeskynního medvěda, lebky, Venuše a drželi jsme v ruce pěstní klín starý přibližně 200 000 let. Na stěnách jsme si prohlédli jeskynní malby.

Hodně jsme se naučili o tom, jak to asi tenkrát vypadalo a jak se žilo, jaké lidé vyráběli nástroje a jak je používali. Také jsme se dozvěděli, že šamami byli velmi často nějak fyzicky postižení lidé, to nás velmi zaujalo.

Tato exkurze trvala přibližně 1 hodinu a moc se nám všem líbila.

Petr Bednář, Ondřej Bracek a Adéla Pilátová, 6. třída