Svatební veselí v VI. třídě

V rámci předmětu Výchova k občanství pracují žáci šestého ročníku s různými tématy týkající se rodiny. Jedním z velmi oblíbených je manželství a rodičovství. A abychom se neučili jenom suchá fakta, vyzkoušeli jsme si teorii téměř v praxi a to přímo v duchu slavnostním. Zahráli jsme si na svatbu se vším všudy. Děti si podle svých možností vybraly role, nachystaly oblečení, napekly dorty, vymyslely svatební oznámení a nakonec zorganizovaly samotný svatební obřad. S hudbou, panem farářem, manželským slibem, prstýnky, prvním políbením, novomanželským tancem a krájením dortu. I na házení kytice došlo. Naštěstí to bylo jenom jako, takže následky neuvážených činů nemusí mladé páry řešit. Děti si užily zážitkovou formou učivo a vy si můžete prohlédnout fotografie a video ze svatebního obřadu na stránkách ZŠ Lomnice www.zslomnice.cz.

Za svatební VI. třídu Mgr. et Mgr. Andrea Mikitová

Svatební veselí v VI. třídě Svatební veselí v VI. třídě Svatební veselí v VI. třídě Svatební veselí v VI. třídě Svatební veselí v VI. třídě Svatební veselí v VI. třídě Svatební veselí v VI. třídě Svatební veselí v VI. třídě Svatební veselí v VI. třídě Svatební veselí v VI. třídě