Lomnický slavík 2012

V posledních hektických červnových dnech přichází každoročně osvěžení v podobě pěvecké soutěže nazvané Lomnický slavík. Ve čtyřech soutěžních a dvou přehlídkových kategoriích se pěveckého klání zúčastnily kromě naší i další tři školy – z Lysic, Černé Hory a Tišnova. Soutěž byla pestrá hlavně v předvedených doprovodech jednotlivých písní. Například z Lysic přijela celá rocková kapela, ZŠ Smíškova z Tišnova potěšila jemným doprovodem kytary a flétny a všechny naše soutěžící doprovodila Markéta Vítková na klavír.

A jak jsme tedy v konkurenci obstáli? Více než dobře. 1. kategorii vyhrála Valentýna Peringerová, 2. kategorie byla tzv. „naše“, psáno od prvního místa – Michaela Musilová, Josef Hanák a Adéla Pilátová. Ve třetí kategorii obsadila Jana Brabcová 3. místo a ve 4. kategorii jsme měli opět vítězku – Markétu Vítkovou.

Soutěž se uskutečnila v novém hudebně divadelním sále ve škole a soutěžící i jejich pedagogický doprovod si toto hudbě přející prostředí velmi pochvalovali.

Mgr. Eva Vítková

Lomnický slavík 2012