Exkurze Praha

V úterý 19.10.2021 jsme s žáky deváté třídy vyrazili na exkurzi do Prahy.

Ještě byla tma, když jsme na Tišnovském nádraží nastupovali do vlaku. Cesta se díky třem výlukám protáhla skoro na čtyři hodiny a za slunného dne jsme vylezli na hlavním nádraží Praha. Deváťáci oděni do červených školních mikin s nápisem S€XY nešli přehlédnout a kolemjdoucí občany to docela pobavilo.

Jízda metrem na Vyšehrad a následně na Malou Stranu, byla pro některé první v tomto dopravním prostředku.

Výšlap Starými zámeckými schody, které někteří vzali sprintem, ostatní klidnou, ufuněnou chůzí s pauzou u sochy Hašlera, kde nám příjemně zabrnkal místní umělec. Nahoře na nás čekala kontrola, zda nepřenášíme na Pražský hrad nějaké zbraně. Prošli jsem všichni, i když někteří byli hodně nervózní, jak kdyby pašovali kulomet.

Po prohlédnutí všech nádvoří, hradu, katedrály a ostatních krás této velkolepé stavby se někteří žáci ptali, co vlastně ten žlutý barák je zač. Což bylo trochu znervózňující, nicméně následný výhled všechny uklidnil.

Každou z určených památek žáci doprovázeli připraveným referátem na danou památku, takže jsme se všichni dozvěděli i něco nového, neznámého a zajímavého.

Cesta dolů z hradu přes Karlův most, Staroměstské náměstí až na Václavské náměstí měli všichni v mysli už jen následný krátký rozchod, nakoupení občerstvení a suvenýrů.

Cesta do Tišnova a domů byla vyplněna spánkem, jídlem a povídáním vše, co jsme zažili.

Byl to příjemný den, který deváťáci strávili s panem učitelem třídním Milošem Černým a bývalou paní učitelkou třídní Evou Němcovou.

Miloš Černý a deváťáci

Exkurze Praha