Mezinárodní soutěž dětí v zahradnických dovednostech

Naši mladí zahrádkáři stále soutěží. Využili jsme pozvání na 11.ročník Mezinárodní soutěže dětí v zahradnických dovednostech, která se konala v Muzeu zemědělských strojů a potravin v Ostravě.

Pátek 23.9. nás Ostrava přivítala svým charakteristickým ozónem hutního a těžebního průmyslu, kdy ranní rozbřesk mlhavé pokličky ještě vůni výrazně podtrhl.

Prostředí muzea ovšem velmi příjemně překvapilo a naladilo svou výstavou podzimních plodů tuto soutěž. Jak snadno se dokáží děti domluvit slovensky i polsky, bylo jenom důkazem, jak je nám slovanský jazyk blízký.

V soutěžním klání nás trochu zaskočila méně požadovaná aranžmá lineárního stylu z jednoho pohledu.Testy a poznávání rostlin, semen a plodů byly pro soutěžící už známou disciplínou.

Tím, že se podařilo získat Natálii Šikulové 1.místo a Aleš Konečný získal 2. místo rozdílem jednoho bodu, je jen důkazem, co naše děti znají a jak se umí v této problematice pohybovat.

Blahopřeji a děkuji za reprezentaci, Eva Němcová

Mezinárodní soutěž dětí v zahradnických dovednostech