Praha

Jako každým rokem se žáci 9. třídy vypravili do Prahy, tentokrát v pondělí 17. října. I když to vypadalo, že bude pršet, počasí nám nakonec přálo. Vyrazili jsme brzy ráno, abychom vše stihli. Cesta z Tišnova na Hlavní nádraží v Praze utekla celkem rychle. Naše první zastávka byl Vyšehrad a hřbitov Slavín. Měli jsme možnost vidět tam několik náhrobků slavných herců, sochařů, umělců nebo spisovatelů. Poté nás čekal Chrám svatého Víta a Pražský hrad. Cestou tam jsme šli po Starých zámeckých schodech. U vstupu do hradu nás prohlížela kontrola. Musím uznat, že na bezpečnost si dost potrpí. Prošli jsme nádvořím a konečně jsme uviděli slavnou katedrálu. Šli jsme se podívat i dovnitř. Nejenom že jsme byli ohromeni její velikostí, ale i krásou. Dále jsme prošli Malou Stranou, kde jsme mohli vidět velvyslanectví Itálie a Rumunska, ale i dům U Dvou slunců, kde bydlel Jan Neruda. Náš výlet pokračoval dál a to na Karlův most. Tam se nám naskytl krásný výhled na Vltavu a část Prahy. Potom nás čekalo Staroměstské náměstí a Staroměstský orloj. Také jsme se procházeli nedalekou Pařížskou ulicí, kde si někteří z nás vyhlídli hodinky nebo boty za několik desítek či stovek tisíc korun. A poslední zastávkou se stalo Václavské náměstí, kde jsme měli rozchod. Každý si šel něco koupit a po asi hodině a čtvrt jsme se vrátili zpátky na Hlavní nádraží, odkud jsme se vydali na cestu domů. Sice jsme byli unavení, ale šťastní. Máme úžasné zážitky nejen z Prahy samotné, ale i z cesty. Děkujeme, že to s námi paní učitelky vydržely a nestyděly se za nás :-). A co dodat? Jsme rádi, že jsme tento výlet mohli všichni absolvovat.

Michaela Musilová, IX. třída

Praha