Vlastivědná soutěž ZNÁŠ ČR?

Vyzkoušet si své vlastivědné znalosti o České republice mohou žáci 5. tříd  z celého regionu právě na naší škole. Letošního ročníku se zúčastnily celkem 4 školy – Lomnice, Tišnov Smíškova, Tišnov 28.října a Lysice. Žáci soutěží celkem v pěti disciplínách: orientace na mapě, poznávání míst v ČR podle obrázků, znalostní test, práce se slepou mapou a skládání pojmů do dvojic. Soutěž je podporována městysem Lomnice. Díky této podpoře jsme mohli ocenit nejen žáky, kteří se umístili na předních místech, ale každého soutěžícího, což je velmi důležité pro jejich motivaci učit se i něco navíc.

Letošní ročník s velkou převahou vyhrála naše škola. První se umístila Michaela Spurná, na druhém místě skončil Lukáš Pokoj a třetí místo obsadil Filip Bracek.

Jsme rádi, že se zúčastněným školám soutěž líbí a dokonce požadují i její rozšíření o specifické znalosti Jihomoravského kraje. Je to výzva pro současné čtvrťáky, kteří budou soutěžit v jubilejním pátém ročníku v květnu 2011.

Vlastivědná soutěž ZNÁŠ ČR