Beseda o včelách

Ve čtvrtek 22. června přišel navštívit žáky 2. třídy pan Jaroslav Cícha v doprovodu své výborné asistentky paní Aleny Valáškové. Pan Cícha dětem velmi poutavě vyprávěl o životě včel. Přinesl s sebou i velké překvapení schované pod tmavým šátkem – včelí plástev se všemi zástupci úlu (matka, trubci, dělnice) schovanou v prosklené vitríně. Žáci byli nadšeni a zahrnuli pana Cíchu množstvím otázek. Dověděli jsme se spoustu zajímavých věci o životě v úlu, o včelích produktech, také o tom, jak předejít otoku po včelím bodnutí a o léčivé síle propolisu. Setkání bylo zakončeno ochutnávkou včelích produktů. Děti pro potěšení panu včelaři zazpívaly několik písniček.

Tímto bychom chtěli panu Cíchovi a paní Valáškové poděkovat za příjemný den a za spoustu krásných zážitků.

Mgr. Eva Machová