Přírodovědná soutěž YPEF

V pátek 4. března jsme se zúčastnili místního kola přírodovědné soutěže YPEF, pořádanou LS Černá Hora. Všichni společně Natálie Šikulová, Aleš Konečný, Veronika Mertová, Julie Nečesalová, Monika Svobodová a Simon Nestrašil jsme vyrazili ranním autobusem do Rájce – Jestřebí. Během cesty, která ubíhala příjemně, jsme ještě oprašovali nabyté vědomosti, ale moc to nepomáhalo, nervozita byla stále velká.

První část soutěže tvořil vědomostní test, moudří jsme z něj příliš nebyli, ale nakonec jsme získali celkem slušný počet bodů. Ve druhé části nás čekalo poznávání přírodnin, lesnického náčiní, měření a počítání, což pro nás bylo ještě obtížnější, ale i tak se nám podařilo pár bodů k dobru získat a umístit se na krásném třetím a čtvrtém místě.

(A. Slováková a vybraní žáci VIII. a IX. třídy)

Přírodovědná soutěž YPEF