Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola Lomnice

Přeskočit na obsah stránky

Přeskočit k navigaci

Simulace stáří

Dne 17. 5. 2016 na naši školu zavítal Mgr. Pavel Kellner z Kliniky interní, geriatrie a praktického lékařství LF Masarykovy univerzity v Brně. Vyprávěl nám o stáří a nemocech, kterými trpí senioři, nebo dokonce už i někteří naši vrstevníci. Povídal i o životním stylu, sportování a různých zajímavostech. Viděli jsme i grafy - například úmrtnosti mužů a žen v Evropě, počtu seniorů v Evropě, celkového množství našich vrstevníků v Jihomoravském kraji apod. Když nám ukázal první část prezentace, dostali jsme hlasovací zařízení, přes které jsme odpovídali na otázky. V druhé části jsme se bavili hlavně o nemocech, jak jim předcházet a jak získávat zdravější životní styl. Poté jsme znova odpovídali na otázky a všechno si shrnuli. U konce naší přednášky jsme si mohli vyzkoušet, jak se cítí staří lidé. Nasadili jsme si na sebe vesty, různé zátěžové ortézy a brýle. Všem se nám to moc líbilo a doufáme, že v blízké době uvidíme znova něco podobného. :)

Adéla Pilátová, VIII. tř.

 

V úterý 17. května přijel na naši školu pán, který si pro nás přichystal interaktivní program na téma stáří. Během programu jsme mohli otestovat naše znalosti a pomocí hlasovacího zařízení odpovídat na otázky. Prohlédli jsme si prezentaci a vyslechli i pár statistických dat, např. kolik procent lidí v jednotlivých zemích jsou důchodci. V průběhu prezentace nás seznámil i s nemocemi, které nás mohou potkat. V druhé polovině nám je jednotlivě představil, řekl nám jejich rizika a jak jim předejít. Potom jsme se rozdělili do skupin, kde se vždy někdo oblékl do speciálního obleku, který nám měl přiblížit, jaké to bude, až budeme staří. Na nohách, rukách i zádech jsme měli závaží, které nám ztěžovalo pohyb, na očích brýle, které „trpěly“ šedým zákalem a dalšími vadami.

Myslím si, že program se líbil. A jak někdo poznamenal: „Už chápu, proč jsou staří lidé někdy tak naštvaní…“ Pochopili jsme, že podobně na tom budeme jednou i my a že bychom se k nim měli chovat ohleduplně.

Martina Brabcová, VIII. tř.

Fotogalerie

Simulace stáří
Simulace stáří
Simulace stáří
Simulace stáří
Simulace stáří
Simulace stáří
Simulace stáří
Simulace stáří
Simulace stáří
Logo Ekoškola
Logolink EU
Zdravé zuby
Ovoce a zelenina do škol
Logo Cambridge Park Partner School
Plníme program Skutečně zdravá škola
Šablony