Náš výlet do Prahy

V úterý 24. 10. 2023 jsme vyrazili s paní učitelkou Maškovou a paní asistentkou Dítětovou na výlet do Prahy.

Ráno jsme měli sraz na tišnovském vlakovém nádraží. Všichni se stihli do Tišnova dopravit včas a náš výlet mohl začít.

Cesta byla dlouhá, ale asi se všichni shodneme, že cesty vlakem nebo autobusem bývají nejlepší částí z celého výletu. Po třech hodinách ve vlaku jsme konečně dorazili do cíle.

Vystoupili jsme z rychlíku na vlakovém nádraží, které bylo velké a plné různých obchodů. Jakmile paní učitelka zakoupila jízdenky na metro, vyjeli jsme do stanice Vyšehrad.

Naší první zastávkou byl Vyšehradský hřbitov - Slavín, na němž se nachází velké množství hrobů známých osobností, jako jsou básníci, spisovatelé, zpěváci, skladatelé…

Poté naše cesta vedla na Pražský hrad, kde na nás čekal Chrám sv. Víta a krásný výhled na celé město, včetně Petřínské rozhledny. Pokochali jsme se a pokračovali na Karlův most a Staroměstské náměstí.

Výlet zakončil rozchod na Václavském náměstí, na kterém jsme viděli Národní muzeum a sochu sv. Václava.

Sice jsme ikony českého TikToku potkali zřídka, ale i tak si myslíme, že se výlet povedl, a že v nás zanechá spoustu zážitků.

Tereza Brázdová, Kateřina Francová, Natálie Holcnerová, Andrea Kadlecová, Lenka Pařízková a Anna Valášková (IX. třída)

Náš výlet do Prahy