Poděkování za exkurzi do Terezína

Ve středu 22. března 2017 se brzy ráno vydal autobus plný osmáků a deváťáků z naší školy do Památníku Terezín, jehož návštěva je velmi vhodným a vítaným doplňkem výuky o holocaustu. Počasí nebylo zrovna přívětivé a umocňovalo tak pochmurnou atmosféru tohoto smutného místa.

Nejprve jsme navštívili Malou pevnost s bývalou věznicí gestapa a poté i samotné ghetto. Po čtyřech hodinách naplněných silnými zážitky a otázkami jsme se k večeru vrátili domů.

Zvláštní poděkování patří Městysi Lomnice za proplacení veškerých nákladů spojených s dopravou. Velice si této velkorysosti vážíme a děkujeme za jedinečnou možnost vidět a téměř se dotknout historie zblízka.

Mgr. Marcela Mašková

Poděkování za exkurzi do Terezína