Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou

Motivovat v dnešní době děti k četbě je úkol velice nesnadný. A vybrat knihu pro společné čtení ve třídě tak, aby příběh zaujal alespoň polovinu žáků, to se rovná přímo zázraku. A přesto se to povedlo.

Michaela Fišarová je nejen spisovatelkou, ale i učitelkou a matkou dvou kluků a je tedy zřejmé, odkud čerpá inspiraci pro své knížky, ve kterých poutavě a napínavě zpracovává rozličná sociální témata současnosti.

O tom, že se trefila do vnímání a fantazie dětí svědčí nejen množství vydaných knížek nakladatelstvím Albatros, ale třeba i žáky dobře hodnocená beseda, která v naší škole proběhla v úterý 3. května v Duhovém sále.

Paní spisovatelka si vzala na pomoc herce a moderátora Miroslava Reila a určité části knih dětem předvedli jako dramatizaci textu.

Po skončení besedy si mohly děti zakoupené či donesené knihy nechat podepsat. Paní spisovatelka se nám svěřila, že dnes zažila také jednu svoji premiéru. Poprvé podepisovala knihu napsanou Braillovým písmem. Byla z našich dětí nadšená a my jsme byli nadšení z ní.

Mgr. Eva Vítková

Beseda se spisovatelkou Michaelou Fišarovou