Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola Lomnice

Přeskočit na obsah stránky

Přeskočit k navigaci

Vlastivědný výlet do Brna

Ivan Mládek zpívá ve své písni, že Brno je zlatá loď. Je tomu opravdu tak? Paní učitelka Vítková nám dala možnost se o tomto tvrzení přesvědčit. Ve čtvrtek 2. května 2019 jsme se proto s dětmi vydali na poznávací výlet do moravské metropole.

Naše první brněnské kroky vedly na Špilberk. A pak z jednoho kopce na ten druhý, na Petrov. Katedrála sv. Petra a Pavla, jak se celým jménem tato monumentální stavba jmenuje, nás naprosto uchvátila. Je dechberoucí! Pro mě bylo tohle místo nejkrásnější.

Z Petrova jsme se pomalu vydali ke Kapucínské hrobce. Děti se velmi těšily na mumifikovaná těla kapucínů. Přiznávám, že já jsem tuto část vynechala.

Protože se blížilo poledne a dětičky měly hlad, rychlým krokem jsme přes Zelný trh, Starou radnici a Novou radnici došli na náměstí Svobody. Zde si děti prohlédly orloj, na kterém nikdo nepozná, kolik je hodin (pokud není 11, kdy z orloje vypadne kulička). A také se dočkaly rozchodu, který využily k ulovení něčeho k snědku a k nákupu všeho možného.

Po obědě jsme obdivovali model středověkého Brna, kostel svatého Jakuba, jedinou dochovanou městskou bránu (Měnínskou) a Mahenovo divadlo. Odtud už jsme se „šalinou“ dopravili na vlakové nádraží v Králově Poli a pak vlakem zpět do Tišnova a autobusem do Lomnice.

Musím se přiznat, že i když na Moravě žiji přes deset let, doposud jsem neměla možnost poznat Brno takhle zblízka i s jeho historií. Paní učitelka se ukázala jako výborný průvodce. Je brněnskou rodačkou a my jsme měli možnost pochopit, proč má k Brnu tak blízký vztah.

Iva Hejtmánková, asistentka pedagoga

 

Postřehy žáků

Postřehy žáků

Fotogalerie

Vlastivědný výlet do Brna
Vlastivědný výlet do Brna
Vlastivědný výlet do Brna
Vlastivědný výlet do Brna
Vlastivědný výlet do Brna
Vlastivědný výlet do Brna
Vlastivědný výlet do Brna
Logo YouTube
Logo edookit
Logo hope
Logolink EU
Zdravé zuby
Ovoce a zelenina do škol
Logo Cambridge Park Partner School
Plníme program Skutečně zdravá škola
Šablony
Doučování žáků škol