Stezka odvahy

aneb za to může ředitelka

Naše škola si prožila, zažila a užila mnoho rozličných akcí. Od soutěže ve zpěvu, koncertů, jarmarků až po divadelní představení. A že máme nové vedení, nutně nás to vede ke změnám. I v tom strašení. NOčním. A to jsme si letos před podzimními prázdninami mohli vychutnat dosyta. Někteří i dvakrát. Nečekaně jsme se v obrovském počtu sešli před školou doufajíc, že se v čase od sedmi do devíti plynule vystřídáme v průchodu školou i mimo ní. Někteří sami, jiní v doprovodu rodičů prošli trasu plnou nástrah a úkolů i před samotnou ředitelnou. Zkrátka od shora až dolů za ryku pěkných nejen deváťáckých a parlamentních strašidel. A hudby. Z té šel mráz po zádech. Brr! A že nekecáme – ráno jste ho našli na sklech venku stojících aut. Naštěstí vše se obešlo bez ztrátách na životech. Uf. Obohaceni jinými dojmy než z testů, písemek a ústního zkoušení všichni dobro došli. Obstáli jsme. A protože se nám nechtělo hned domů, při poplku jsme opekli bramboru v ohni. Jako kdysi děti, které do školy šly dalekou cestu s horkou erteplí, aby se trochu zahřály. Funguje to. I s naší novou paní ředitelkou. A zdá se, že pokud zlobení a strašení necháme jen na podzimní speciální večery, může z toho být pěkná legrace.

Tým hlavních učitelských. Strašidel

Stezka odvahy