Soutěž Slovo dětmi malované

Jako každoročně společnost Filiánek vyhlásila pro školy výtvarnou soutěž Slovo dětmi malované. Letošní ročník měl podtitul „Hádanky z pohádek a příběhů“.

Ve výtvarné výchově jsme se se 4.B a páťáky nejprve připravili. Četli jsme příběhy a pohádky s různými hádankami a podívali jsme se i na filmovou pohádku Nejkrásnější hádanka, která je hádankami přímo nabitá…

Žáci si pak sami vymysleli ilustraci hádanky, která se jim líbila.

Nejhezčích 12 prací jsme vybrali, seřadili podle měsíců, sepsali znění hádanky a svázali v kalendář. Jeden jsme zaslali do soutěže a další vyvěsili v obou zúčastněných třídách tak, aby nás obrázky provázely celým rokem.

Do soutěže přišlo 360 prací ze 30 mateřských, základních a uměleckých škol z České republiky. Nejvýraznější práce porota ocenila 10 body, čím horší umístění, tím nižší bodový zisk.

Z naší školy se nejlépe umístily práce:

Prosinec – autor Marek Laštovička, 5.tř. -10 bodů
Leden – autor Klára Burešová, 4,B -9 bodů
Únor-autor Dima Kliparchuk, 5.tř. -9 bodů
Březen- autor Klára Laštovičková, 4.B – 9 bodů
Září – autor Jáchym Běhounek, 5.tř. – 9 bodů
Listopad – autor Přemysl Červinka - 9 bodů

Záštitu nad soutěží převzala ilustrátorka Iveta Autratová, která dětem namalovala diplomy. Její obrázek připojujeme k článku.

Diplomy a dárečky žáci dostanou v září.

Mgr.Hana Pokorná

Džungle