Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola Lomnice

Přeskočit na obsah stránky

Přeskočit k navigaci

Exkurze do Brna

Všechno začalo tím, že jsme ve vlastivědě probrali Jihomoravský kraj. Naše paní učitelka nám řekla, že se brzy pojedeme podívat do Brna na památky, o kterých jsme si povídali.

Byl čtvrtek 5. května 2011. Nastal den, na který každý čekal. Ráno v 7:00 jsme se sešli na zastávce autobusu v Lomnici a odjeli jsme s nadšením a velkými svačinami do Tišnova. Zanedlouho jsme přestoupili na vlak do Brna. Naším prvním úkolem bylo zapisovat si zastávky, kterými jsme projeli. Bylo jich celkem jedenáct, cesta utekla jak nic a vystoupili jsme na hlavním vlakovém nádraží v Brně. Tam jsme dostali základní informace o nádraží. Dále jsme navštívili nedalekou poštu, na které pracoval básník Petr Bezruč. Potom následovala Židovská brána, kterou Birk protlačil kolo, kapucínský kostel, kde jsme viděli hrobky Kapucínů, Zelný trh a Starou radnici. Na Staré radnici jsme měli možnost vidět fiály, křišťálový sál, klenotnici a freskový sál. Naše cesta pokračovala na Dominikánské náměstí a navštívili jsme Novou radnici. Kolem 11:00 hod. byl hodinový rozchod, během kterého jsme se posilnili a načerpali nové síly. Další zastávkou byl kostel sv. Jakuba a kostel sv. Tomáše. Nezapomněli jsme na Ústavní soud, Nejvyšší správní soud, náměstí Komenského, Masarykovu univerzitu, a bývalé německé gymnázium s vytesanými múzami od Josefa Břenka, na kterém studoval T. G. Masaryk (dnes budova JAMU). Poslední zastávkou byl dominantní hrad Špilberk. Tam jsme prošli kasematy s průvodcem, který nám o všem něco zajímavého řekl. Viděli jsme i mučírnu a vězení. Šli jsme se podívat také na hradby, které jsou zachované.

Po tomto příjemně stráveném dni jsme pospíchali na vlak, kterým jsme dojeli do Tišnova a dále domů autobusem. A tím celá exkurze skončila, ale všichni máme plno zážitků a zajímavostí ve svých myslích.

Dominik Křipský, V. třída

Fotogalerie

Exkurze do Brna
Exkurze do Brna
Exkurze do Brna
Exkurze do Brna
Exkurze do Brna
Exkurze do Brna
Logo Škola Online
Logo Ekoškola
Logolink EU
Zdravé zuby
Ovoce a zelenina do škol
Logo Cambridge Park Partner School
Plníme program Skutečně zdravá škola
Šablony