Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola Lomnice

Přeskočit na obsah stránky

Přeskočit k navigaci

Exkurze deváťáků do Prahy

Dne 7. října 2010 se naše třída vydala pod vedením paní učitelky Maškové a pana učitele Černého na jednodenní exkurzi do Prahy.

Brzy ráno (už v 5:35 hod.) byl sraz na tišnovském nádraží. Všichni měli dobrou náladu, a tak nám tříhodinová cesta uběhla velmi rychle. Po příjezdu na Hlavní nádraží v Praze zůstali všichni stát s otevřenou pusou – tak velké nádraží jsme ještě neviděli.

Mnozí z nás jeli poprvé metrem. Viděli jsme Vyšehrad, navštívili Slavín (tam jsme dostali úkol – najít co nejvíce hrobů slavných osobností a hlavně uvědomit si, čím se ten který velikán proslavil), pokochali jsme se pohledem na Vltavu v místech, kde podle pověsti skočil Šemík …

Naše další kroky směřovaly na Pražský hrad. Prohlédli jsme si celý jeho areál, navštívili katedrálu sv. Víta, a protože jsme měli to štěstí, že bylo právě poledne, viděli jsme i výměnu hradních stráží.

Z hradu jsme šli Malostranskou ulicí na Karlův most a poté na Staroměstské náměstí. Nelitujeme ani toho, že nás paní učitelka přesvědčila, abychom se šli podívat do židovského města. Vraceli jsme se odtud Pařížskou ulicí a doslova žasli nad cenami luxusního zboží ve výlohách.

Jelikož chození po Praze bylo velmi únavné, byli jsme rádi, že jsme po příchodu na Václavské náměstí dostali vytoužený rozchod a mohli si tak koupit něco k jídlu nebo drobné dárečky.

Od sochy sv. Václava, kde jsme měli sraz, už nebylo daleko k hlavnímu nádraží.

Celou exkurzi jsme zakončili šťastně, všichni byli v pořádku, počasí nám přálo, nikdo si na nic nestěžoval, a tak si myslím, že se povedla a máme zase na co vzpomínat.

Za žáky IX. třídy: Tereza Konečná, Kamila Valová, Josef Starý

Fotogalerie

Exkurze deváťáků do Prahy
Exkurze deváťáků do Prahy
Exkurze deváťáků do Prahy
Exkurze deváťáků do Prahy
Exkurze deváťáků do Prahy
Exkurze deváťáků do Prahy
Logo Škola Online
Logo Ekoškola
Logolink EU
Zdravé zuby
Ovoce a zelenina do škol
Logo Cambridge Park Partner School
Plníme program Skutečně zdravá škola
Šablony