Matematický klokan 2017

Naše škola se dne 20. 3. již po několikáté zúčastnila soutěže Matematický klokan. Každým rokem se také zvyšuje počet přihlášených žáků, letos jich bylo 116. Jelikož se Klokan píše od 2. třídy, rozděluje se na 4 kategorie. 2. - 3. třída píše Cvrčka 4. – 5. třída Klokánka, Benjamína žáci 6. a 7. třídy a nejtěžšího Kadeta nejvyšší ročníky, tedy 8. a 9. třída. Tento rok jsme se dočkali dobrých výsledků a o první tři místa se většinou dělilo více žáků. Ve Cvrčkovi 1. místo získal Aleš Konečný (II. tř.) 2. místo Kateřina Havránková a Alžběta Vykoukalová (obě II. tř.) a 3. místo Lukáš Krejčiřík (III. tř.). Klokánka vyhrála Tereza Přikrylová, druhá se umístila Hedvika Zelinková a třetí místo obsadila Hana Cíchová (všechny z 5. tř.). V Benjamínovi se žáci umístili také skvěle. První místo vyhrála Ludvika Škvařilová (7. tř.), druhé místo Jan Sehnal a třetí místo Jan Bracek (oba VI. tř.). Špatně nedopadl ani Kadet, kterého nejstarší ročníky zvládly levou zadní. Na prvním místě se tentokrát umístili 2 žáci Petr Bednář (IX. tř.) a Tomáš Mičánek (VIII. tř.), druhé místo získal Michael Pánek (8. tř.) a třetí místo s rozdílem jednoho bodu obsadily 2 žákyně – Martina Brabcová (9. tř.) a Valentýna Peringerová (8. tř.).

Podle názoru žáků patří Klokan k oblíbeným matematickým soutěžím.

Michaela Musilová, IX. třída