Exkurze – Praha 2022

V úterý 4. 10. 2022 vyrazili žáci deváté třídy společně s paní učitelkou Slovákovou a panem učitelem Černým na exkurzi do Prahy.

Brzy ráno jsme nasedli na rychlík směr Praha. Během tříhodinové cesty proběhlo občerstvení v kupé dobrotami od maminek a Českých drah. V deset hodin nás převezlo metro z Hlavního nádraží na Malou Stranu. Natěšeně jsme vyšlápli nekonečné Staré zámecké schody, ale nahoře nás čekalo zklamání v podobě uzavřeného Pražského hradu. Trošku nás to sice mrzelo, ale nenechali jsme si pokazit náladu a vyrazili tramvají a lanovkou na Petřín, kde nás čekal krásný výhled na celou Prahu a návštěva zrcadlového bludiště. Poté jsme pěší cestou do centra prošli Náplavku a Kampu, Vltavu jsme překonali po Karlově mostě, ze kterého byl krásný výhled na Národní divadlo. Odsud to bylo už jen kousek na Staroměstské náměstí, kde na nás vykoukl Pražský orloj, a pak už se všichni nedočkavě těšili na rozchod na Václavském náměstí. Byla tam spousta zajímavých obchůdků, nejvíce však zaujala pestrá nabídka výrobků z konopí. Cestou domů jsme si museli vybojovat místa ve vlaku, protože v soupravě jeden vagon chyběl, ale i tak jsme byli plni krásných zážitků, měli o čem vyprávět a v pořádku dorazili do Tišnova.

Andrea Slováková a deváťáci

Exkurze – Praha 2022