Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola Lomnice

Přeskočit na obsah stránky

Přeskočit k navigaci

E.ON misePlus+

Skoro celý týden jsme se těšili až naši školu navštíví centrum misePlus+ se svým E.ON Energy Truckem. Agenti k nám přijeli již brzy ráno v úterý 23. března 2010 na hřiště ke škole. Naše třída si musela počkat až na další den.

Ve škole nás nejprve přivítala šéfagentka Ms.E a v červeném kamionu na nás čekali šéfagenti Mr.ON a NEO. Povídali si s námi o elektrické energii, jak ušetřit energii a tím i naše peníze. Co jsou největší energožrouti a jak je poznat. Rozdělili nás do dvou skupin a dostali jsme dva úkoly, které jsme museli správně a co nejdříve splnit. Odměnou pro nás byly klaďáky, body které se nám sčítaly. Potom jsme šli do školy, kde na nás čekala Ms.E s testem, který už teď byl hračkou. Další klaďáky se znovu přičetly. Posledním úkolem bylo namalovat někoho z naší skupiny za energožrouta. I to se nám povedlo, takže naše celkové skóre bylo 35 klaďáků. Všichni jsme se stali tajnými agenty, dostali svoje průkazky a můžeme soutěžit na www.energieplus.cz o skvělé ceny. Třeba o tapety a hry do mobilu, melodie. Na závěr jsme dostali igelitovou tašku, ve které byly pěkné upomínkové předměty – nafukovací rukavice, kouzelná fazole, žárovka...

Bylo to moc hezké, zábavné a poučné.

Dominik Křipský, IV. třída

 

V úterý a ve středu k nám do školy přijel E-on truck a společně s ním k nám také Mrs. E, Mr. ON a jeho brácha, který se jmenoval taky Mr. ON. Naučili nás něco více o elektrice, jak se vyrábí elektřina. A pak jsme plnili úkoly.

  • 1. úkol - psycho test,
  • 2. úkol - maskovací manévr,
  • 3. úkol - zachraňte město
  • 4.úkol - rozsvícení žárovky na smetišti.

Když skupina nasbírala více než 30 klaďáků, stali se všichni ze skupiny agenty e-on misePlus+ a dostali výbavu energetického agenta, ve které byly tyto věci: nálepky,visačky,úsporná žárovka, nafukovací žárovka, kouzelná fazole, karta s rozvody elektřiny, brožurka a identifikační karta agenta.

Tito žáci byli maskovaní:

 

A.Maršová, D.Hrubý, D.Pavlovič, J.Cícha, P.Adam, D.Lorenc, J.Pachlopník, T.Strakova, D.Antonínová, J.Kopecký, T.Zeman., T.Vaščáková, M.Lanča

Nejvíce se dětem líbily úkoly ve trucku, kde zachraňovaly město a musely rozsvítil žárovku na smetišti.

Co se dětem nelíbilo?

  • E.Štefkové se nelíbilo rozsvítit baterku na smetišti.
  • A.Pilátové se nelíbil psychotest.
  • J.Cíchovi se líbilo vše.

A nakonec vám chceme říct, že jedné spolužačce někdo záviděl a tak jí ukradl nějaké věci z tašky...

Žáci V. třídy

Logo YouTube
Logo edookit
Logo hope
Logolink EU
Zdravé zuby
Ovoce a zelenina do škol
Logo Cambridge Park Partner School
Plníme program Skutečně zdravá škola
Šablony
Doučování žáků škol