Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola Lomnice

Přeskočit na obsah stránky

Přeskočit k navigaci

Zájezd do Vídně

Je to už tradice, že žáci 2. stupně každoročně vyráží za hranice, přesněji do Rakouska. Letos tomu nebylo jinak.
Ve čtvrtek 3. května jsme tedy opět vyrazili – tentokrát do Vídně. Brzy ráno jsme všichni účastníci zájezdu měli sraz před školou, kde na nás čekala paní učitelka Nosková. V Brně se k nám přidal velmi sympatický pan průvodce, který nás celým dnem provázel. Zanedlouho nám začaly pípat telefony a my už jsme v tu chvíli věděli, že jsme v Rakousku.
První zastávka nás čekala v Schönbrunnu. Všichni jsme padli úžasem nad velikostí a rozlohou zámku a zahrad. Většinu z nás upoutala velká kašna. Po prohlídce jsme vyrazili do centra, kde jsme navštívili Chrám sv. Štěpána, rezidenci habsburských panovníků Hofburg a později i Přírodovědné muzeum, ve kterém jsme se ocitli v době dinosaurů, prohlédli si druhy kamenů apod.

Při odchodu z muzea už většina z nás začala pociťovat bolest nohou, ale jakmile naše paní učitelka řekla, že příští zastávka je zábavní park Prater, hned jsme byli plní energie. Ani jsme se nenadáli a stáli jsme před vstupní branou do parku. V něm jsme měli hodinový rozchod, z čehož bylo jasné, že všechny atrakce nestihneme. Jako první většinu z nás upoutalo velké ruské kolo, ze kterého bylo vidět na celou Vídeň. Mě osobně se takové výhledy moc líbí a myslím, že tady tomu nebylo jinak.
Po ruském kole jsme vyzkoušeli vodní dráhu s lodičkami, kterou jsme spatřili při výhledu z kola. A protože bylo velké horko, řekli jsme si, že se trošku zchladíme. Na vodní dráhu se s námi odhodlaly také paní učitelky, což nás mile překvapilo.
Po zbytek času stráveného na atrakcích a vyprázdnění celé peněženky přišel čas odjezdu. Z autobusu jsme se se slzami v očích rozloučili se zábavním parkem a vlastně i s celou Vídní. Celou cestu autobusem jsme si krátili čas vyprávěním zážitků a příhod, dokud jsme nedorazili zpět do Lomnice, kde jsme se všichni rozešli s úsměvem na tváři.
Za mě musím říct, že mě výlety do zahraničí hrozně baví a určitě nejsem sám. Poznáváme tamní kulturu, život a lidi. Jsem rád, že naše škola má takovou možnost zařídit pro žáky tento celodenní výlet. Doufám, že příští rok se uskuteční další zájezd a bude tak úžasný jako tento a já o něm zase budu moct psát.

Tomáš Jambor, VIII. třída

Zájezd do Vídně

Logo Škola Online
Logo Ekoškola
Logolink EU
Zdravé zuby
Ovoce a zelenina do škol
Logo Cambridge Park Partner School
Plníme program Skutečně zdravá škola
Šablony