Základní škola, Základní umělecká škola a Mateřská škola Lomnice

Přeskočit na obsah stránky

Přeskočit k navigaci

Rozvoj technických dovedností žáků na II. stupni ZŠ

V současné době nemá většina dětí možnost přirozeným způsobem (v rodině a nejbližším okolí nebo v zaměstnání rodičů) poznávat technický proces a úskalí zpracování výrobků od počátečních kroků po výsledný produkt. Nemůžeme se proto divit, že v mnoha případech obyčejná (kdysi naprosto běžná) šikovnost není u žáků samozřejmostí.

Můžeme však s potěšením veřejnosti oznámit, že naše škola získala nové vybavení pro školní dílnu v rámci dotačního programu na rozvoj technických dovedností žáků na druhém stupni základní školy (Výzvy č. 57).

Slibujeme si od toho především rozvoj dovedností, technických zdatností, šikovnosti, manuální zručnosti a seberealizace žáků především druhého stupně. Věříme, že vzbudíme u dětí větší zájem o manuální práci, a následný prožitek a radost u mnohých vyvolá snad i vážný zájem o technické obory při výběru budoucí profese, nebo je alespoň navnadí věnovat se ručním pracím a kutilství jako hobby. V neposlední řadě tak budeme lépe schopni reagovat na zvýšenou poptávku středních škol právě s technickým zaměřením, a doufáme, že tím snad do budoucna ovlivníme lepší konkurenceschopnost mladých lidí na trhu práce.

Mgr. Miloš Černý

Fotogalerie

Rozvoj technických dovedností
Rozvoj technických dovedností
Rozvoj technických dovedností
Rozvoj technických dovedností
Rozvoj technických dovedností