Olympijský víceboj

V letošním roce se naše škola rozhodla vstoupit do celorepublikového projektu Sazka Olympijský víceboj. Ten představuje jeden z klíčových projektů Českého olympijského výboru, které se snaží vést Česko k pohybu. Myšlenkou projektu je vést děti k pohybové aktivitě, a samotný cíl víceboje spočívá v tom, aby zapojilo co nejvíce žáků z celé školy. Nejde o dosažení nejlepších výkonů, ale o pohyb samotný a vytvoření motivace, aby děti chtěly sportovat i ve svém volném čase.

V průběhu měsíce října jsme s žáky plnili postupně 8 sportovních disciplín, které zkoumají všeobecnou zdatnost dítěte (rychlost, obratnost, vytrvalost, sílu a další předpoklady). Ačkoliv jsme měli podmínky značně ztížené, protože na školním hřišti místo nás bojovali stavbaři, disciplíny jsme zvládli skoro všichni splnit. V konečném hodnocení jsme se v rámci škol Jihomoravského kraje umístili (s počtem zapojených žáků) na krásném 4. místě s 97% zúčastněných žáků.

Návštěva olympijské hlídky nám sice utekla, ale není proč truchlit. Díky rychlé registraci do soutěže jsme získali pro školu set se sportovním vybavením a každé dítě, které splnilo všechny disciplíny, obdrží sportovní vysvědčení a rozbor fyzických předpokladů.

Navíc nic není ztraceno! Ve druhém pololetí se soutěží znovu, a tak budeme mít možnost o setkání s českými sportovními hvězdami, jako jsou Ondra Bank, Vavřinec Hradílek nebo beachvolejbalistky Maki a Kiki, bojovat znovu. Tak třeba se nám podaří umístit se ještě lépe než na podzim. :-)

Mgr. Michaela Juránková