Základní škola, základní umělecká škola a mateřská škola Lomnice, příspěvková organizace

Přeskočit k navigaci

Den pro školu

V rámci výuky volby povolání jsme díky projektu Nadace České spořitelny Den pro školu využili možnosti pozvat si do třídy odborníka z praxe. Naši výzvu přijala paní Ing. Lenka Šimarová, která pracuje jako personalistka v oblastní charitě a zároveň působí jako dobrovolnice v Domě léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě.

Setkání to bylo velmi milé. Žáci se dozvěděli, na jakých pozicích a za jakých platových podmínek mohou ve zdravotnictví pracovat. Přínosné a zároveň pro mnohé překvapující bylo zjištění, že ve zdravotnictví lze fungovat i jako dobrovolník. Osmáci se tak od paní Šimarové dozvěděli, proč si zvolila právě tuto cestu a co jí tato z našeho pohledu neradostná práce přináší.

Děkujeme!!!

Den