Vánoční odpoledne

Stejně jako v loňském roce, jsme se i letos s dětmi domluvili, že si v družině předáme dárečky pro své kamarády. Rozhodli  jsme se, že si dárečky předáme pod stromečkem ve školním klubu, kde si všichni vyzkoušíme některé z tradičních vánočních zvyků.

V den vánočního nadělování, 15. prosince 2009, jsme se s dětmi po obědě přesunuli do vánočně vyzdobeného školního klubu, kde už na nás čekala paní vychovatelka z klubu. Na stolečky jsme společně s ní naaranžovali dětmi přinesené vánoční cukroví, které jsme v průběhu celého odpoledne ochutnávali. S dětmi jsem se posadili k vánočnímu stromečku, kde jsme si povídali o vánočních tradicích, o tom jak se Vánoce slaví u nás a v Americe a zazpívali jsem si za hudebního doprovodu kytary několik dětmi nejoblíbenějších koled. A pak nastala nejvíce očekávaná chvíle, rozdávání dárečků, kterých se pod stromečkem nahromadila spousta. Děti si dárečky za tichých tónů koled rozdaly a měly z nich všichni radost. Pak jsme se s dětmi a paní vychovatelkou z klubu rozhodli si vyzkoušet některé tradiční vánoční zvyky, jako házení pantoflem nebo rozkrajování jablíčka. Nejvíce se dětem ovšem líbilo pouštění svíček ve skořápce po vodě, tuto tradici si chtěli vyzkoušet všichni.

Celé vánoční odpoledne probíhalo v přátelské atmosféře a myslím, že se nám všem velmi líbilo.