Vánoční koncert žáků ZUŠ

V pátek 13. prosince jsme se opět sešli na tradičním vánočním koncertě žáků hudebního oboru ZUŠ. Duhový sál základní školy se zaplnil libými tóny písní a koled i skladeb tak zvaně vážných. Po úvodním vystoupení souboru malých flétniček nám žáci posupně představili všechny hudební nástroje, které se na škole vyučují – klavír, klávesy, kytara, zobcová flétna, trubka a také sólový a komorní zpěv. Mohli jsme si vychutnat skladby různých žánrů, koledy a vánoční písně nejen české, ale také anglické nebo francouzské. V závěru koncertu slavnostní atmosféru podtrhlo trio trumpetistů pod vedením pana učitele Tomáše Prokopa. Samozřejmě nesmělo chybět ani vystoupení souboru pana učitele Jiřího Jaroše, které má vždy velký úspěch. Jako každý rok ani letos členové souboru nezapomněli předat svému panu učiteli vánoční dárek.

Pro některé to bylo úplně první veřejné vystoupení a i ti zkušenější museli překonávat trému, aby nás mohli potěšit svým uměním. Ať už žáci hráli sami, se svými spolužáky nebo v doprovodu učitele, vždy z nich zářila radost z hudby. Odměnou jim byl vřelý potlesk rodičů, prarodičů a kamarádů, kteří je přišli podpořit. Všichni žáci i jejich učitelé si zaslouží velké poděkování a obdiv. Přeji všem do nového roku hodně zdraví a spokojenosti a mnoho pěkných zážitků s hudbou.

Bc. et Bc. Kateřina Kessnerová, vedoucí učitelka ZUŠ

Vánoční koncert žáků ZUŠ